Інформація про школу

Хоружівський ліцей

 Недригайлівської селищної ради  

Сумської області

 Історична довідка

У селі Хоружівка школа існувала з давніх часів. Це була церковно-приходська школа, яка знаходилась в пристосованому приміщенні на дві класні кімнати.

До 1913 року працювали комбіновані класи. В школі працювало два вчителі, частину уроків, крім них, проводив священик. В школі навчалося від 90 до 130 учнів, переважно хлопчики із заможних сімей.

В 1913 році коштами сільської общини під керівництвом Роменської повітової управи було збудовано на новому місці будинок по­чаткової школи та будинок для квартир учителів. Приміщення школи мало чотири класні кімнати, в яких до  революції  1917 року навчалося до 200 учнів.

В роки Радянської влади школа значно розширилася, але приблизно до 1926 року залишалася початковою. Державою школі було передано ряд приміщень, які були пристосовані під класні кімнати. Школа по­повнилася кваліфікованими вчителями.

З  1926 року вона вже не початкова, у ній навчалося  понад 450 учнів, яких навчало  20 вчителів.

Восени 1938 року школа була реорганізована в середню. При роз­ширенні школи  була зміцнена навчально-матеріальна база, створені необхідні навчальні кабінети. Класи були розташовані в різних частинах села у приміщеннях, пристосованих для навчання;   навчання проводилось у  дві зміни.

Перший випуск десятикласників відбувся в 1941 році, якраз на­передодні Великої Вітчизняної війни. В цей час у школі працювало 28 учителів, навчалося 927 учнів.

У вересні 1943 року, після звільнення села, школа відновила свою роботу. Поступово сформувався і чисельніший  учительський колектив. У зв’язку з малою кількістю середніх шкіл у районі її стали відвідувати учні з багатьох навколишніх сіл. Після війни в школі навчалося    780  учнів.

На центральній садибі школи в період 1956-1961 років було збу­довано нове приміщення на 4 класні кімнати, шкільну майстер­ню, приміщення їдальні, одне приміщення пристосовано для шкільного інтернату.

Середня кількість учнів в школі протягом 1971-1981 років стано­вило від 169 до 386, вчителів –  28 чоловік. Школа мала  кабі­нети з усіх навчальних предметів, майстерню для проведення уроків трудового навчання, навчально-дослідні ділянки, фруктовий сад та необхідні господарські будівлі.

За період з 1941 року закінчили школу і одержали атестати про середню освіту 1316 чоловік, з них 5 –  із золотою медаллю,  8  – із срібною. Всього у школі відбулося 65 випусків.

На 15 червня 1981 року в школі було 9 класів-комплектів зі 169 учня­ми, працювало 18 вчителів, з яких 14 мали закінчену вищу освіту.

У 1999 р. та 2002 р. відбулася  реконструкція шкільних  приміщень. У 2002 р. школа реорганізована в навчально-виховний комплекс: середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад.

Сьогодні  в Хоружівському НВК  навчається  87 учні, з  них:  у школі  І  ступеня – 37  учнів,   ІІ ступеня – 39, ІІІ ступеня – 7 учнів.  Дошкільний   навчальний  заклад  відвідують 10  дітей.

У школі діють: педагогічна рада, рада школи, учнівський комітет, рада старшокласників, психологічна служба, чотири методичних об’єднання.

Педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Підвищення якості освіти через формування ключових компетентностей учнів шляхом інтеграції традиційних і нетрадиційних форм і методів роботи наступності в освітньому процесі».

На сьогоднішній день у школі працюють 22 педагоги, 17 із них мають вищу педагогічну освіту.  Середній вік – 40 років.

Мають кваліфікаційну категорію:

  • спеціаліст вищої категорії – 3,
  • спеціаліст першої категорії – 9,
  • спеціаліст другої категорії – 5

У школі працює практичний психолог.

Обслуговуючий персонал налічує 18 чоловік.

Матеріально-технічна база

Сучасна Хоружівська школа – це заклад, в якому є 12 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, майстерня, ігровий та спортивний майданчики, робоча кімната та спальня для дошкільнят, їдальня, бібліотека, музейна кімната.

Відомі імена випускників Хоружівської школи

Серед тих, хто навчався в Хоружівській середній школі, –   відомий український  поет Олекса Якович Ющенко, Герої Радянського Союзу Василь Трохимович Цис, Володимир Несторович Кошуба,  колишній член ЦК ВЛКСМ, головний редактор журналу „Студенческий меридіан” Володимир Ілларіонович Токмань, відомий український актор Федір Панасенко, Президент України Віктор Андрійович Ющенко, головний  редактор газети  „Україна молода” Михайло Іванович Дорошенко.

Наша адреса: 42130

Хоружівський НВК:

«ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

с. Хоружівка

Роменський район

Сумська область

вул. Першотравнева, 4